Повстання машин: коли лікувати карієс можна лише ручними інструментами? - meddins

Повстання машин: коли лікувати карієс можна лише ручними інструментами?

У більшості випадків препарування каріозних порожнин здійснюється традиційним методом за допомогою бормашини. Біль, що виникає через вібрації бору, та неприємний звук стоматологічної установки, викликає страх.  Частіше цього бояться діти, але стоматофобія може бути у вагітних жінок, людей похилого віку та соматично обтяжених пацієнтів. Для зниження психоемоційного напруження існують спеціальні методи ручного препарування.

Через любов до солодощів у дітей виникає гіпомінералізація тканин зуба.  Через це швидко прогресує карієс. У таких випадках лікувати необхідно терміново: не можна чекати, поки дитина підросте, адже карієс «підросте» набагато швидше. 

Нелікований карієс призводить до серйозних ускладнень. Не так складно вилікувати карієс у дорослих, проте набагато складніше вилікувати малюка 2-5 років. Тому потрібно вдосконалювати як способи корекції поведінки дітей на стоматологічному прийомі, так і методи лікування, використовувати сучасні інструменти та матеріали. 

Як би дбайливо не працював стоматолог, відчуття вібрації, шум стоматологічної установки часто перешкоджають проведенню якісного  лікування. Здебільшого це стосується дітей, але досить часто психологічний дискомфорт виникає і у дорослих. Тому в стоматологічній  практиці особливо актуально механічне видалення уражених тканин за допомогою ручних інструментів.

 

Інструменти Meddins адаптовані для нової ART-методики (atraumatic restorative treatment – атравматичне реставраційне лікування), яка використовується не в якості альтернативи, а як доповнення до машинного методу препарування. З 1994 року ART-методика рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я для надання стоматологічної допомоги.

Загальні показання до застосування технології:

1. Дитячий та літній вік;

2. Пацієнти, яким протипоказано машинне препарування (тяжкий перебіг захворювання серцево-судинної системи, пацієнти в постінфарктному стані, а також з хворобами нервової системи, які супроводжуються підвищеною збудливістю);

3. Пацієнти в стані тривалої іммобілізації (наприклад, при порушеннях з боку опорно-рухового апарату), особи з обмеженими фізичними можливостями;

4. Вагітні, пацієнти з підвищеною індивідуальною чутливістю до анестетиків або які мають протипоказання до їх застосування;

5. Препарування в польових умовах (військові умови, сільгоспроботи тощо);

6. Нездоланний страх, категорична відмова від машинного препарування в будь-якому віці.

Ручне препарування застосовується при карієсі молочних зубів, великих вогнищах каріозного розм’якшення твердих тканин, а також при лікуванні важкодоступних каріозних порожнин (наприклад, коли зуби покриті штучною коронкою). Метод клінічно показаний для тимчасового відстроченого пломбування та в поєднанні  з класичним машинним препаруванням.

Технологія базується на двох принципах:

1. Препарування каріозної порожнини тільки ручними інструментами.

2. Відновлення зуба адгезивними пломбувальними матеріалами.

Використання ергономічних екскаваторів Meddins виключає можливість випадкового  пошкодження здорової емалі медіальної поверхні сусідніх зубів.  Окрім атравматичного препарування, комбіновані інструменти полегшують видалення харчових залишків з порожнин, екстракцію м’якого дентину, видалення спиляних бором твердих зубних тканин. За їх допомогою можна також очищувати зубоясеневі кишені, вискоблювати грануляції, видаляти коронкову частину пульпи при депульпуванні.

 

Новий інструмент Meddins – комбінація функціонального екскаватора та емалевого ножа. З обох кінців розташовані робочі частини, які спрямовані у різні боки та мають круглу увігнуту форму з гострими краями. Така конструкція забезпечує доступ до всіх поверхонь зубів (включаючи мезіальну і дистальну). Робочі частини мають симетричні вигини, що спрощує введення в глибокі та важкодоступні ділянки ротової порожнини. 

Екскаватори Meddins виготовляються двох видів – прямий (TYPE 3) для мезіальних і дистальних поверхонь та круглий (TYPE 2) для видалення змертвілого дентину, очищення емалі, зняття тимчасового пломбувального матеріалу. 

Ергономіка інструменту продумана до дрібниць – ручка легка, але при цьому не ковзає при роботі в рукавичках, інструмент зручно повертати необхідною робочою частиною. Збільшений діаметр та ретенційні насічки покращують мануальний контроль під час ручного препарування. При довжині 160,5 мм інструмент важить 25 г, що зменшує навантаження на руку. Навіть після 4-5 годин безперервної роботи ви не відчуєте втоми.

Інструменти Meddins – це інструменти вибору для атравматичного лікування карієсу у дорослих та дітей. Ознайомитись з асортиментом можна тут:

https://meddins.com/product_category/terapiya/ 

Форма зворотнього зв'язку

    Дякуємо, ми обов'язково з вами зв'яжемося
    якомога швидше.

    Дякуємо, ви підписані
    на новини