Реклама в стоматології не працює? - meddins

Реклама в стоматології не працює?

Перш ніж почати приймати пацієнтів, кожен стоматолог багато років вчиться, відвідує навчальні семінари і майстер-класи. Але як і лікування зубів, реклама  – це теж мистецтво, яке потрібно опановувати. Фахівці Meddins підготували для вас корисну інформацію, яка дозволить оволодіти базовими законами реклами у стоматології.

 

Багато власників стоматологічних клінік не бачать різниці у термінах. Маркетинг та реклама для багатьох – це  одне і те саме. Але різниця між ними така ж, як між комплексним лікуванням пацієнта і лікуванням карієсу. Перше вирішує проблему загалом, допомагає здобути певний результат, який складається з окремих етапів. Друге – вирішує локальну проблему “тут і зараз”.

Маркетинг – це стратегія. Коли ви продумуєте послідовність дій для отримання потрібного вам ефекту. Наприклад, вам потрібно залучити нових пацієнтів і максимально їх монетизувати в стінах клініки. До речі, як це робити, ми писали в попередніх статтях: частина 1 про основи маркетингу та частина 2 про секрети просування.

Реклама стоматології або медичного центру – це лише інструмент для того, щоб на вас звернули увагу і вийшли на зв’язок. Не більше. Сама по собі реклама не здатна збільшити вашу виручку, оскільки її завдання – лише змусити потенційного клієнта зателефонувати до клініки.

Тобто, прямого впливу між рекламою стоматології і збільшенням виручки насправді немає. Для багатьох це є одкровенням. Запам’ятайте, це важливо! Реклама впливає тільки на кількість звернень до клініки, але не на підсумкову виручку. І саме про те, як створювати ефективну рекламу стоматології, щоб збільшити кількість дзвінків, ми вам і розповімо.

 

Реклама клініки (у цій статті мова йде про рекламний макет в газету або журнал) має свою структуру. Якщо ви або ваш маркетолог її дотримуєтеся, то все добре: на неї звертають увагу, вона зацікавлює потенційних клієнтів і дзвінків в клініку стає більше. Якщо ж ця послідовність порушується, ефективність реклами стрімко наближається до нуля.

Отже, структура реклами в стоматології виглядає так:

1. Заголовок

2. Чим ви можете допомогти

3. Хто ви, де ви

4. Чим ви відрізняєтесь від інших

5. Чому потрібно зателефонувати зараз, а не потім

6. Логічний наступний крок

Давайте розберемо кожен із пунктів докладніше.

 

Тема – це найважливіший елемент, який привертає увагу до вашої реклами. Саме по темі людина вирішує вивчити рекламу уважніше (раптом там щось корисне) чи гортати далі. Погодьтеся, якою б ідеальною не була ваша реклама або пропозиція,  якщо на неї не звернуть увагу і не прочитають – все марно.

Іноді заголовка в рекламі немає зовсім. І читачеві пропонується вникнути в текст, щоб зрозуміти про що він. Робити це будуть в основному ті, у кого багато часу і мало грошей. Не думаю, що це ваша цільова аудиторія. Тому заголовок обов’язково повинен бути. Але. Філософські висловлювання на кшталт «Ваша посмішка розповість все про вас» вже давно не спонукають людей уважніше вивчити те, що написано дрібним шрифтом. 

Нижче ви побачите приклад нехай і довгого, але інтригуючого заголовка: 

«Відновлення жувальної функції і виправлення естетики ваших зубів. Спеціальна пропозиція для читачів журналу «Стоматолог. Онлайн»

Такий заголовок спонукає прочитати вашу рекламу докладніше. Наприклад, щоб зрозуміти, що це за спецпропозиція. А це нам і потрібно на даному етапі – просто увага читача.

 

У цьому блоці ви повинні розповісти про свої послуги. Але не так, як це роблять зазвичай. Типовий приклад ви бачите нижче – звичайне перерахування спеціалізацій:

1. терапевтичне лікування;

2. ортопедія;

3. протезування;

4. імплантація;

5. відбілювання;

6. ортодонтія.

Але щоб пацієнти зрозуміли, що ви пропонуєте, і зацікавилися вашими послугами, краще писати так:

Ми можемо допомогти, якщо у вас:

1. Не вистачає одного або більше зубів

2. Часткове руйнування коронкової частини зуба

3. Сильне зміна кольору емалі

Або Ми:

1. Відновлюємо колишню естетику: колір, форму, викривлення зуба щодо інших.

2. Виправляємо функцію: ви зможете як і раніше комфортно приймати їжу.

3. Для цього, якщо необхідно, ми робимо імплантацію, знімне/незнімне протезування, встановлюємо вініри, коронки і вкладки. Ставимо брекети або прозорі капи. Лікуємо карієс і робимо відбілювання зубів.

Відчуваєте різницю? Звертаючись до клініки, багатьом пацієнтам важливо не те, як ви будете вирішувати його проблему (або за рахунок чого), а чи можете ви це зробити в принципі. Тому, якщо ви досі пишете в своїй рекламі клініки фрази типу: «all-in-four» або «синус-ліфтинг» – рекомендуємо замислитись, чи зрозуміють потенційні пацієнти, про що ви взагалі?

У цьому блоці треба вказувати назву клініки, рід діяльності і де ви перебуваєте. Наприклад так:

Стоматологічна клініка «Ясна» у Харкові на вулиці Карамзіна, 11.

Епоха, коли попит на стоматологічні послуги перевищував пропозицію, вже позаду. Раніше було достатньо просто заявити про те, що ви є, і реклама стоматології працювала. Зараз важливо говорити про те, чому серед такого різноманіття клінік та приватних фахівців пацієнт повинен прийти саме до вас. 

На жаль, багато власників клінік цього поки так і не зрозуміли. У підсумку ми періодично зустрічаємо таку рекламу:

– «Клініка Х. Мистецтво здорової посмішки»

Далі йде просто назва закладу, номер телефону і філософська фраза на кшталт написаної вище. Зараз такий підхід себе зжив. Ті, хто розуміють важливість донесення відмінностей, пишуть так:

Де лікувати зуби?

– Один лікар для всієї родини

– Політика малоінвазивного лікування

– Бездоганна професійна репутація

– Сучасне обладнання

– Відбілювання ZOOM і Beyond

– Гарантія на всі види робіт

Це друга стадія еволюції в рекламі стоматології. Як бачите, тут нема філософії та значно більше конкретики. Однак і вона працює все гірше. І другій частині ми вам розповімо, чому…

Форма зворотнього зв'язку

    Дякуємо, ми обов'язково з вами зв'яжемося
    якомога швидше.

    Дякуємо, ви підписані
    на новини