Розділяй і володарюй: чому важливо систематизувати інструменти? - meddins

Розділяй і володарюй: чому важливо систематизувати інструменти?

Правильна організація процесів відіграє ключову роль в ефективній роботі будь-якого бізнесу. У стоматологічній практиці лікарі використовують велику кількість витратних матеріалів, інструментів, допоміжних аксесуарів, необхідних для прийому пацієнтів. Їх ергономічна організація в клініці дозволить уникнути плутанини і метушні під час прийому. 

Існують спеціальні системи, які забезпечують безпеку персоналу, економлять місце та оптимізують робочі процеси. Ми розповімо вам про їх переваги в цій статті.

 

Основні завдання ергономіки в стоматології: 

1. Зробити роботу лікаря та асистента максимально зручною. 

2. Раціонально облаштувати кабінет задля зниження фізичного навантаження на лікаря. 

3. Забезпечити персоналу комфорт в лікувальному кабінеті і в допоміжних приміщеннях.

4. Знизити психологічне та емоційне навантаження.

Перший пункт передбачає використання зручного і ефективного ергономічного обладнання, інструментарію, спецодягу. Наведемо лише кілька прикладів застосування досягнень ергономіки в цій області. Для ефективної, безпечної і комфортної роботи ручні інструменти повинні бути збалансовані. Важливим фактором зручності роботи є товщина ручки. Наприклад, в ручних інструментах Meddins ручки мають діаметр 10 мм. Така товщина вважається оптимальною для профілактики карпального синдрому.

Другий пункт передбачає організацію робочого місця стоматолога та іншого медичного персоналу для роботи в правильній позі. Це необхідно для мінімізації зайвих рухів і маніпуляцій, запобігання непродуктивних переміщень персоналу по кабінету. Також важливо скомпонувати і відрегулювати обладнання з урахуванням урахуванням антропометричних даних працівників.

Спеціальні системи організації стоматологічних інструментів якнайкраще вирішують ці завдання. Вони дозволяють розділяти інструменти за типами процедур, які проводяться в клініці. Кожному напрямку стоматології присвоюється колір, наприклад, терапія – червоний, хірургія – синій , професійна гігієна – зелений. Касетні системи мають силіконові фіксатори різних кольорів, що дозволяє легко ідентифікувати набори за їх призначенням.

 

Завдяки використанню систем не потрібно витрачати час на пошуки необхідного зонду чи скейлера, а підготовка до процедур стає простішою. Інструменти надійно захищені, ймовірність несправності практично зводиться до нуля. Обробка в касетах забезпечує безпеку персоналу в процесі транспортування, мийки, пакування та зберігання.

Переваги систем:

1. Зниження ризиків отримання травми персоналом і контакту з інфікованими інструментами;

2. Запобігання пошкодженню інструментів під час транспортування;

3. Оптимізація роботи стерилізаційного блоку за рахунок скорочення часу на обробку.

Час = гроші. Клініки, які використовують системи організації інструментів, економлять від 5 до 10 хвилин на кожній процедурі і збільшують прибуток. Зекономлений час може бути використаний для консультацій і прийому додаткових пацієнтів.

Системи зберігання та транспортування інструментів підвищують якість роботи клініки. Вони спрощують процес обробки, покращують організацію інструментів, економлять час. Окрім того, вони  зменшують ризики отримання травм персоналом.

Впровадження систем часто вимагає перепланування і змін в стерилізаційній. Окрім початкових інвестицій в придбання касет, також може виникнути необхідність у збільшенні площі для упаковки інструментів і в збільшенні кількості полиць для зберігання. Завдяки використанню касетних систем організація інструментів в клініці переходить на новий якісний рівень. Інструменти ергономічно розкладаються, тому все необхідне завжди буде під рукою.

Форма зворотнього зв'язку

    Дякуємо, ми обов'язково з вами зв'яжемося
    якомога швидше.

    Дякуємо, ви підписані
    на новини