Ще один наслідок пандемії – що робити із бруксизмом? - meddins

Ще один наслідок пандемії – що робити із бруксизмом?

Тривога  є однією з причин збільшення відсотку тріщин на зубах. Багато пацієнтів, які звертаються з пошкодженими зубами, також скаржаться на головний біль та дискомфортні відчуття в щелепах. Сильна тривога провокує стискання щелеп, м’язові спазми, а також скреготіння зубами – бруксизм.

 

Нічне скреготіння зубами, як і безсоння, є проявом сильного стресу. І якщо безсоння ми якось звикли долати за допомогою народних і традиційних засобів, то з ушкодженнями чи поломкою зубів впоратися не так просто. Саме зі стресами аналітики пов’язують збільшення кількості пацієнтів в стоматологічних кабінетах під час пандемії коронавірусу.

Від стесаних скреготом зубів продовжують страждати все більше людей у всьому світі. Так, лише у Нью-Йорку кількість звернень пацієнтів із цією проблемою збільшилась на 30-35%. На думку фахівців, скреготіння зубами відбувається на тлі підвищеного рівня стресу в період пандемії.

Медики впевнені – люди перебувають у постійному стресовому стані через постійні зміни роботи, економічну нестабільність і незадоволені соціальні потреби, а також через суто медичні проблеми, з якими довелося зіткнутися всім без винятку. На думку Авіни Паранджпе, професорки ендодонтії в Школі стоматології Вашингтонського університету, пандемічна тривога «може бути непосильною і викликати сильні емоції у дорослих і дітей». Тому стрес, пов’язаний із COVID-19, виступає однією з найсерйозніших проблем нашого постпандемічного світу. І подібний стан може мати далекоглядні стоматологічні наслідки. 

В Україні точної статистики, на жаль, немає, але можна припустити, що світові тенденції торкнулися і нас. У будь-якому випадку, українським стоматологам слід готуватись до збільшення кількості пацієнтів із пошкодженими зубами. За допомогою інструментів Meddins ви зможете працювати більше, втомлюватись менше та виконувати свою роботу ефективніше.

Якщо скреготання спостерігається протягом довгого часу, стирається емаль, розвивається її підвищена чутливість, можлива поява клиновидного дефекту, тріщин і сколів. Постійне травмування навколозубних тканин може призвести до пародонтиту, розхитування і втрати зубів. Термін служби пломб і ортопедичних конструкцій (протезів) у пацієнтів із бруксизмом менший через більше механічне навантаження.

1. Наслідком захворювання може бути дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба, яка супроводжується біллю в щелепі та шиї, гіпертрофією жувальної мускулатури.

2. Патологічне змикання щелеп уві сні ускладнює ортопедичне і ортодонтичне лікування. Пацієнтам можуть бути недоступні багато машинних методів відновлення зубного ряду, тому на перший план виходить використання ручних інструментів.  

3. Травми м’яких тканин ротової порожнини можуть призвести до запальних захворювань – гінгівіту, пародонтиту, стоматиту.

Перелік негативних наслідків бруксизму також може доповнюватись сильними змінами прикус. Це призводить до порушень травної системи, головного болю, підвищеної чутливості зубів, змін навантаження на лицьові м’язи. Абразивний знос спостерігається у 60% пацієнтів із запущеним бруксизмом. Тому перед практикуючими фахівцями все частіше постає завдання знайти мінімально інвазивний варіант лікування пацієнтів, які страждають на бруксизм.

 

Сучасні композити добре підходять для реставрації твердих тканин передніх зубів, втрачених внаслідок карієсу, перелому або абразивного зносу. Їх можна успішно використовувати і для комплексної санації з високими естетичними вимогами: повне закриття діастеми або корекція позиції і кута нахилу зубів. В ідеалі, композити повинні бути простими в роботі і мати оптимальні оптичні характеристики. Це необхідно для точного відтворення природного зовнішнього вигляду зубів.

Знання властивостей матеріалу і використання якісних інструментів для роботи з композитами є умовою досягнення передбачуваних і довговічних результатів. А це запорука зручної роботи стоматолога і комфорту пацієнта. Для ефективного лікування та реставрації компанія Meddins розробила ергономічні інструменти. Ідеально збалансовані та завжди гострі, міцні та пружні – вони дозволяють виконувати роботу швидше, залишаючи час на комунікацію з пацієнтом. 

І не забувайте: в період пандемії слід використовувати засоби індивідуального захисту, оскільки стоматолог та асистент наражаються на підвищену небезпеку. Які саме засоби необхідно використовувати стоматологам, читайте у наступних текстах у нашому блозі.

Форма зворотнього зв'язку

    Дякуємо, ми обов'язково з вами зв'яжемося
    якомога швидше.

    Дякуємо, ви підписані
    на новини