Як розвивати клінку швидше [Частина 1] - meddins

Як розвивати клінку швидше [Частина 1]

 «Хто володіє інформацією – володіє світом»

Сьогодні в Україні є чимало клінік з високим рівнем надання стоматологічних послуг. Однак зазвичай  про них знає лише невелика кількість «сарафанних» пацієнтів. Але так бути не повинно. Ми навчимо, як залучати нових пацієнтів і розповімо про основи професійного управління в стоматології, щоби справжні майстри своєї справи не сиділи з порожнім розкладом. Якщо ваша лікарі – відмінні фахівці, про це повинні знати всі. Зустрічайте нову рубрику – #MeddinsMarketing!

Добре, коли клієнти приходять самі та «сарафанне радіо» дійсно працює. Але так виходить далеко не завжди. Лікування зубів – саме те питання, яке найчастіше має низький пріоритет, люди відкладають його рішення на кращі часи, оскільки в розумінні більшості, послуги стоматолога коштують дорого. Результат – звернення з гострим болем, мінімальний об’єм послуг і реальне зниження доходів стоматологічної клініки. Як боротися з цим явищем, як залучати пацієнтів навіть у непрості з економічної точки зору часи?

 

Крок 1.

1. Постановка мети в цифрах.

2. Сегментування цільової аудиторії.

3. Аналіз конкурентів.

4. Аналіз поточного сайту, якщо він є.

5. Розробка УТП (унікальної торгової пропозиції) клініки.

6. Аналіз сильних і слабких сторін.

7. Опис послуг.

8. Аналіз репутації в інтернеті.

9. Визначення географії просування.

10. Виділення каналів просування.

11. Визначення планів з продажу.

12. Підрахунок KPI каналів просування.

Залежно від цілей і можливостей закладу цей список можна як розширювати, так і звужувати. Розробка стратегії – тривалий процес. Щоб його прискорити, невеликим клінікам чи приватним кабінетам достатньо зробити хоча б половину кроків з цього переліку. Або ж можна менш глибоко досліджувати кожен пункт, наприклад, аналізувати не всіх конкурентів району, а тільки найближчі заклади і лише за основними параметрами.

 

Крок 2.

Наскрізна аналітика – це зв’язка налаштованих інструментів (АТС + CRM + коллтрекінг + сайт + Google Analytics) для вимірювання ефективності кожного рекламного каналу. Така система дозволяє з високою точністю дізнатися, звідки «прийшов» пацієнт (дізнався про заклад за допомогою Google Ads, через зовнішню рекламу, від друзів або іншим способом), і скільки він заплатив за весь час обслуговування в клініці.

Цінність цієї інформації в тому, що вона дозволяє зрозуміти, як розподіляти бюджет на різні види реклами. Аналізуючи, ви точно знаєте, наскільки ефективно витрачаються гроші на маркетинг, і в якій мірі він окуповується.

Свою користь приносить кожен з інструментів наскрізної аналітики. Так, CRM допомагає впорядкувати роботу з пацієнтами, коллтрекінг показує, звідки йдуть дзвінки і дозволяє прослуховувати записи розмов адміністраторів з пацієнтами. А Google Analytics представляє загальну картину і всі необхідні дані для прийняття рішення.

 

Крок 3. Розробка робочого плану на півроку-рік

Найчастіше власники бізнесу очікують швидкого ефекту: різкого збільшення продажів, сайту за місяць і натовпів клієнтів, залучених рекламою на 3 тисяч гривень. Але це не відповідає дійсності. Звичайно, можна зустріти дуже вузькі сфери, де таке можливо, але, нажаль, не в стоматології. В такій конкурентній та насиченій сфері до результату призводить тільки постійна системна робота. І той, хто це розуміє, формує робочі плани на півроку-рік.

Середній період підготовки до просування займає від 2-3 місяців і включає дослідження, складання стратегії, створення сайту, налаштування аналітики і підготовку рекламних кампаній. Від якості підготовки залежить, наскільки швидко окупляться вкладення. Іноді вистачає одного-двох місяців реклами і просування, щоб вийти на прийнятний рівень з продажу.

Ідеальний план складається у вигляді кошторису і відображає назви робіт, кількість годин кожного фахівця на виконання, вартість кожного виду послуг і години праці лікаря.

 

Крок 4.

Розробка або реконструкція сайту

Один з найважливіших етапів просування – розробка якісного сайту стоматологічної клініки. Сторінка повинна відповідати на основні питання потенційних і існуючих клієнтів, бути зручною і сучасною, коректно відображатися на всіх пристроях.

Для створення якісного сайту ви повинні добре знати свою аудиторію. Також перед початком роботи не буде зайвим уважно проаналізувати конкурентів.

Пам’ятайте, що на хорошому сайті легко знайти грамотно описані послуги, ціни, інформацію про спецпропозиції та акції, також не забувайте про заклик до дії: «Надішліть заявку через сайт» або «Зв’язок із нами: …».

Розділи, які повинен містити хороший сайт стоматологічної клініки:

1. Опис послуг (кожна послуга на окремій сторінці).

2. Інформація про лікарів: їх кваліфікація, фото, сертифікати, відеозвернення, фотографії робіт, відгуки клієнтів.

3. Зручний (і головне зрозумілий) прайс-лист.

4. Опис клініки: інтер’єр, ліцензії, обладнання,  вакансії та умови роботи, звернення власника клініки або головного лікаря.

5. Фотографії посмішок клієнтів до і після.

6. Акції та спецпропозиції.

7. Відгуки (в тому числі цінні відгуки відомих людей, а також відеовідгуки).

8. Способи оплати (чи приймають карти і безконтактні платежі, чи можна оплатити послуги в кредит).

9. Лікування по страховці (чи співпрацює клініка зі страховими компаніями).

10. Опис контактів з використанням інтерактивної карти, включаючи схему проїзду від найближчих транспортних розв’язок, своїм ходом і на автомобілі.

11. Онлайн-консультація.

12. Онлайн-запис на прийом.

13. Прес-центр з новинами та статтями.

14. Блог з авторськими статтями лікарів.

15. Навчання і підвищення кваліфікації лікарів клініки.

16. Переваги вашої клініки.

17. Відповіді на типові запитання.

18. Правова інформація.

 

Meddins рекомендує:

1. По можливості, придбайте прямий міський номер і номер 8-800- …., що дозволяє безкоштовно дзвонити по Україні;

2. Не забудьте про посилання на соцмережі;

3. ….і модуль зворотнього дзвінка;

4. Реквізити юридичної особи підвищать рівень довіри;

5. В розділі «Про клініку» розміщуйте тільки унікальний контент без копіювання інформації з інших ресурсів;

6. Адаптуйте сайт під мобільні пристрої.

 

Оформлення та первинне наповнення акаунтів в соцмережах

Важливо завести акаунти в соцмережах. Їх необхідно оформити і наповнити первинним контентом: додати фотографії клініки, перелік основних послуг, час роботи і іншу інформацію.

Читайте нас тут і дивіться нас тут 🙂

 

Реєстрація на порталах з відгуками про клініку

Безліч сайтів в Інтернеті дозволяють розмістити відгуки про роботу компанії. Намагайтеся стежити за порталами, на яких вже є коментарі ваших клієнтів. Реєструйтеся в якості представника стоматології і відповідайте користувачам від імені компанії.

Навіть негативний відгук можна пом’якшити правильною відповіддю від організації. Важливо стежити за своєю репутацією! Обираючи стоматологічну клініку, багато людей спираються на відгуки.

Далі буде.

Маркетингові кампанії – ефективний спосіб розвитку будь-якого бізнесу. І саме вони добре працюють у стоматології. Читайте у другій частині, як налаштувати рекламу, крауд-маркетинг та ефективні стратегії просування ваших послуг.

 

 

Форма зворотнього зв'язку

    Дякуємо, ми обов'язково з вами зв'яжемося
    якомога швидше.

    Дякуємо, ви підписані
    на новини